O nas

O nas

Stronę tę stworzyliśmy, by zachęcić was do zwiedzania naszego pięknego kraju. Na co dzień wiele rzeczy nam umyka, wielu rzeczy nie doceniamy, warto więc znaleźć czas także na podróże, na poznawanie swojego otoczenia.

Czym jest PTTK? Skrót ten oznacza Polskie Towarzystwo Turystyczno-Krajoznawcze. PTTK to stowarzyszenie, które powstało na skutek połączenia dwóch innych – Polskiego Towarzystwa Tatrzańskiego i Polskiego Towarzystwa Krajoznawczego.https://www.flasz.pro/40-torby-reklamowe-bawelniane Stowarzyszenie to zrzesza miłośników podróży, turystów i krajoznawców. Towarzystwo powołano w 1950 roku. Obecnie organizacja zrzesza ponad sześćdziesiąt tysięcy członków, ma ponad dwieście oddziałów i ponad dwa tysiące kół i klubów. Oferuje ona miejsca noclegowe w domu turysty, w schroniskach, zajazdach i w ośrodkach campingowych. Posiada biblioteki, wydaje foldery, przewodniki i mapy. Polskie Towarzystwo Turystyczno-Krajoznawcze zrzesza wykwalifikowaną kadrę przewodników, przodowników turystki kwalifikowanej (rowerowej, pieszej, górskiej, motorowej, kajakowej, narciarskiej i jeździeckiej). Każdy zainteresowany może otrzymać kartę, oczywiście po uiszczeniu składki członkowskiej. Dzięki niej ma zniżki na noclegi w ośrodkach PTTK. W Polsce znajdziemy szereg interesujących szlaków wyznaczonych przez organizację – zarówno rowerowych, jak i pieszych czy górskich. Przez Polskę prowadzą także trasy międzynarodowe, dalekobieżne.

Polskie Towarzystwo Turystyczno-Krajoznawcze zachęca do zdobywania odznak, motywujących turystów i przewodników do działania. Jedną z takich odznak jest Górska Odznaka Turystyczna, Odznaka Krajoznawcza, Odznaka Turystyki Pieszej, Żeglarska Odznaka Turystyczna, Kolarska Odznaka Turystyczna, Jeździecka Odznaka Turystki Górskiej i wiele, wiele innych. Towarzystwo jest członkiem międzynarodowych organizacji, między innymi Europejskiego Stowarzyszenia Turystyki Wędrownej.

Towarzystwo zajmuje się promocją wielu ciekawych inicjatyw, między innymi krasomówstwa. PTTK organizuje konkursy krasomówcze, które mają na celu promowanie danego regionu i jego kultury. Konkursy często wizualny edytor dokumentów xml odbywały się w szkołach na różnych poziomach nauczania. Eliminacje mają kilka etapów.

Artykuł dzięki: