Wypadki na trasie – jak sobie z nimi radzic

Część I – Wprowadzenie do skręconą kostkę

Praktycznie każdy ma w jednym czasie lub innego trwałego urazu skręcenia lub zwichnięcie do jednego ze swoich kostek. W rzeczywistości, skręcona kostka stanowią najczęstszą sport obrażeń dzieje się dzisiaj. Pomimo tak powszechne, The skręconą kostkę jest często niezrozumiany i pod traktowani.healthandfitness.pl – trener personalny Więc zanim przegap żadnej gry w koszykówkę, biegać triathlon szlak lub z powodu skręcenia kostki, spróbujmy lepiej zrozumieć, jak to nastąpi uszkodzenie, jak odzyskać od niego, i jak zapobiec przyszłym skręcenia.

Istnieją dwa główne więzadeł, które zapewniają stabilność części zewnętrznej kostki. Jednym z nich jest nazywany więzadło piętowo-strzałkowe (CFL). Drugi to więzadło skokowo-strzałkowe przednie (ATFL). W normalnych okolicznościach, te wiązadła zapewniają stabilność opierając naprężenia, które mają tendencję do odwracania kostkę lub spowodowania jej oddać. W ten sposób, każdy manewr cięcie, zmiana kierunku lub spaceru lub jazdy po nierównym terenie jest możliwe dzięki ATFL i CFL. Zwichnięcie występuje wtedy, gdy istnieje pewien stopień rozciągania lub nawet rozerwanie tych więzadeł. Rozciąganie to więzadła wywołuje charakterystyczny obrzęk, siniaki i ból na zewnątrz kostki. Generalnie, objawy te różnią się w zależności od stopnia rozciągania więzadeł, które nastąpiło. Lekarze i trenerzy będą często skręcenia kostki klasy od I-III, aby opisać, jak ciężkie zwichnięcie stawu skokowego jest.

Można również usłyszeć sportowców podtrzymujących, co nazywa się „wysokie zwichnięcie kostki”. Ten typ skręcenia jest znacznie mniej powszechne. Występuje, gdy cała kostka i nóg są skręcone na zewnątrz, w przeciwieństwie do bardziej powszechne skręceniem stawu skokowego, który występuje, gdy skręca kostki do wewnątrz. Przyczyną tego, że nazywana jest „wysoki” zwichnięcie kostki jest fakt, że w rzeczywistości rannych więzadła rozciągają się od kostki aż do góry nogi niemal do kolan. Ból, opuchlizna i siniaki mogą faktycznie być gorsza od wewnętrznej części stopy i kostki. Ważne jest, aby diagnoza „wysoki” zwichnięcie kostki, ponieważ odzyskanie z niego jest znacznie dłuższy niż w przypadku standardowego skręceniem stawu skokowego.

Początkowe leczenie na skręconą kostkę

Po wystąpieniu skręconą kostkę, ważne jest, aby odróżnić je od złamaną kostkę. Jeżeli istnieje jakakolwiek deformacja brutto na kostce lub gdy osoba poszkodowana jest zupełnie nie wykorzystał żadnej wagi na dotkniętych nogi, a potem szkoda powinna być oceniona przez lekarza lub trenera. Są one najlepiej w stanie określić, czy X-Ray jest to potrzebne.

Po zwichnięcie jest diagnozowana, leczenie należy rozpocząć jak najszybciej. W większości przypadków, początkowy przebieg R.I.C.E. Terapia jest najlepszą praktyką. RYŻ. stoi na odpoczynek, lód, kompresja i elewacji.

„Odpoczynek” stopa aktywności poprzez unikanie wysiłku i ograniczając ilość masy umieścić na uszkodzonej kostki. Gdy kostka została skręcona, mając masę na kostce nie spowoduje dodatkowe obrażenia tak lekki walking zachęca. Chociaż oczekuje się ból po zwichnięcie, obciążonych powinny być tolerowane i nie powodują znacznego bólu. Jeśli obciążonych jest bardzo bolesne, kule mogą być używane przez kilka dni. Jednakże, jeśli ból i zapotrzebowanie na kulach trwa dłużej niż 3-7 dni, chirurg ortopeda powinien być konsultowany.

„Ice” zastosowane do kostki na 15 minut raz na godzinę pomoże również zmniejszając stan zapalny i obrzęk w skręconą kostką. Najlepiej można to przeprowadzić poprzez umieszczenie ręcznik na kostkę, a następnie stosując plastikową torbę z lodem lub chłodnicze pakiet. Lodu bezpośrednio na skórę należy unikać, a czas trwania oblodzenia powinna wynosić nie więcej niż 15 minut, aby uniknąć uszkodzenia skóry. Nie kłaść lodu bezpośrednio na skórę (zachować cienki kawałek materiału takiego jak poduszkę między workiem lodu i skóry), a nie lód więcej niż 20 minut w czasie, aby uniknąć odmrożenia.

„Compression” może być również bardzo pomocne w kontrolowaniu obrzęk. Prosty ACE okład może być stosowany do uszkodzonej kostki delikatnie lecz ściśle walcowania jej na nodze, począwszy od palców i przebiega w kierunku kolan. Chociaż okład ACE jest chyba najprostsza technika kompresji, medyczne pończochy uciskowe i strzemię typu szelki nadmuchiwane kostki mogą być bardzo skuteczne w zmniejszeniu obrzęku.

„Elevate” stopkę przez opierając go na 1-2 poduszki tak, że jest umieszczona powyżej pasa lub serca. Grawitacja jest wrogiem. Grawitacja powoduje, że trudniej obrzęk płynu powrót do serca. Im bardziej noga zwisa, tym bardziej płyn będzie gromadził, a tym bardziej kostka będzie pulsować i boli. RYŻ. terapią jest proste do wykonania i zaczynają zmniejszać ból, obrzęk i siniaki który występuje skręcona kostka.

Dwa inne zabiegi mogą być bardzo skuteczne w pomaganiu ostrej skręconą kostkę. Pierwszy z nich to rozpoczyna stosowanie niesteroidowych leków przeciwzapalnych (NLPZ), takie jak ibuprofen lub innego nad recepty NLPZ. Te leki działają blokować odpowiedź zapalną organizmu na uraz i może przyczynić się do zmniejszenia bólu, jak również obrzęk. Jednak te rodzaje leków nie są dla każdego, i powinien nadawać się ze swoim lekarzem przed rozpoczęciem podstawowej do podjęcia jednego z tych leków. Innym niezwykle pomocne zabieg na skręconą kostkę jest Orteza stawu skokowego. Wiele osób okaże się, że ma na sobie prostą kostki klamra, takie jak dostępne w większości sklepów z artykułami sportowymi może sprawić, że kostka czuć się lepiej w ciągu pierwszych kilku dni. Kostkę Orteza stawu skokowego może pomóc poczuć się bardziej stabilny i łatwiej wznowić walking. Zapewnia również ochronę przed ponownej kontuzji.

Na tym kończy się część I naszej dyskusji na skręcenia kostki. Kolejnym aspektem dyskusji opisze krytyczny proces rekultywacji skręconą kostkę.

Chirurgów ortopedów Seattle to doświadczony lekarz ortopeda grupa, która dostarcza wysoce specjalistycznej opieki w małym, spersonalizowane środowisko. Zawsze dąży do możliwie najlepszy wynik pacjenta nasi lekarze ekspertów zatrudniają najwyższy standard gabinetów lekarskich obok zaawansowanych badań i technologii. Otrzymuj najlepsze ortopedyczne Usług na osos.

Artykuł dzięki: sklepykrzys.pl