Polskie gory

Polskie gory

Polskie gory

W Polsce wyróżniamy: Góry Świętokrzyskie, Karpaty i Sudety. Najwyższym szczytem są Rysy (2499 metrów nad poziomem morza). Rysy położone są na granicy polsko-słowackiej, w Tatrach Wysokich. Ich środkowy wierzchołek jest najwyższy, góry posiadają jeszcze dwa niższe. Środkowy wierzchołek wynosi 2503 metry nad poziomem morza.ciasteczka premium Następnymi szczytami pod względem wysokości są: Mięguszowiecki Szczyt (2438 metrów nad poziomem morza) i Niżnie Rysy (2430 metry nad poziomem morza). Oba szczyty znajdują się Tatrach Wysokich.

Tatry Wysokie rozciągają się między Tatrami Zachodnimi i Tatrami Bielskimi.

Oprócz Tatr do Karpat zaliczamy Beskid Śląski, Makowski, Żywiecki, Mały, Niski, Sądecki i Wyspowy, a poza tym Pieniny i Bieszczady. U stóp Tatr leży też najsłynniejsza górska miejscowość turystyczna – Zakopane. Jest to niewielkie miasto, w którym zamieszkuje mniej niż 27 tysięcy mieszkańców. Co roku jednak Zakopane są zasypywane przez tłumy turystów z Polski i nie tylko.

Do Gór Świętokrzyskich zaliczamy Pasmo Klonowskie, Zgórskie, Jeleniowskie. Na Sudety składają się między innymi Karkonosze, które są ich najwyższym i najbardziej znanym pasmem górskim.

Artykuł dzięki: http://www.sklepykrzys.pl/category/proszki-do-prania