Poznańskie Towarzystwo Turystyczno-Krajoznawcze "Chałupa"

Funkcje agroturystyki

Agroturystyka w Polsce

Agroturystyka opiera się na wyjazdach do prywatnych kwater po to, aby spędzać tam czas w scenerii typowo wiejskiej. Po co nam takowe krajobrazy? Co daje agroturystyczny relaks i tego rodzaju forma turystyki? Dlaczego ostatnimi czasy, zwłaszcza na terenie naszego kraju, okazuje się to jedna z najpowszechniejszych form wczasowania? Wszystkiego dowiesz się na podstawie lektury poniższych fragmentów, które dla Ciebie przygotowaliśmy w dalszych akapitach niniejszego wirtualnego poradnika, do lektury którego serdecznie zachęcamy wszystkich zainteresowanych tą formą wyjazdów wakacyjnych.

Funkcji agroturystyki jest na dziś dzień naprawdę multum. W szczególności chodzi tu o role typowo poznawczą, przez co rozumie się zwiedzanie i typową rolę krajoznawczą. Nie jest trudnością pojechać na wycieczkę do bardzo mocno obleganego miejsca turystycznego, które jest powszechnie znane na geograficznej i kulturowej mapie naszego malowniczego kraju, co innego natomiast do niewielkiej mieściny gdzieś na uboczu wielkich metropolii turystycznych. Co więcej warto także wspomnieć o tym, że agroturystyka bazuje w głównej mierze na tym, iż daje pracę osobom z terenów wiejskich, które często proponowanie form zakwaterowania wiejskiego traktują jako jedyne dochodowe zajęcie. To dla nich jedyne źródło pozyskiwania pieniędzy, a także przez to, iż dla nich konkretnie, to również przez gminy, czy też samorządy terytorialne i całe miejscowości.

Dodatkowo, jest to ważna rola polegająca na tym, że mało popularne miejscowości turystyczne ulegają rozsławieniu i rozpowszechnieniu, co napędza tamtejszą gospodarkę oraz ściąga turystów. Ponadto jest to swego rodzaju forma pomocy w rozwoju obszarów położonych w mało korzystnych lokalizacyjnie terenach, gdzie na przykład nie ma szans stworzyć potężnego przedsiębiorstwa dającego możliwość zatrudnienia setek pracowników okolicznych obszarów.
Artykuł dzięki: kurs lawinowy tatry