Poznańskie Towarzystwo Turystyczno-Krajoznawcze "Chałupa"

Polacy na wycieczki na wieś

Widok na piękną wioskę

Agroturystyka okazuje się wbrew pozorom jedną z najbardziej charakterystycznych form spędzania aktywności wakacyjnej wśród naszych rodaków, ale niemontaż okien gdynia tylko. Jak pokazują najświeższe badania statystyczne w naszym kraju przybywa rok rocznie również mnóstwo turystów z innych obszarów kontynentu europejskiego, a nawet spoza, po to, żeby pobyć w miłej i przyjemnej, typowo wiejskiej polskiej scenerii. W niniejszym tekście zajmiemy się jednakże w głównej mierze przekazaniem szczegółowych informacji na temat tego, jak prezentuje się sytuacja agroturystyczna wśród Polaków.

Samochód zaparkowany przy agroturystyce
Z zebranych informacji jakie gromadzone są przez Główny Urząd Statystyczny wynika jednoznacznie, że zasoby indywidualne w zakresie bazy noclegowej w obiektach zaliczanych formalnie do agroturystycznych uwzględniają przede wszystkim przeszło pięćdziesiąt siedem tysięcy zakwaterowań noclegowych. Takie dane zebrane były jakieś dwa lata temu, więc na dziś dzień z pewnością ta skala jest znacznie większa, a kwater agroturystycznych w swym charakterze na pewno nie brak.

Lokomotywa jedzie przez wiejski krajobraz

Warto mieć na względzie fakt, iż jakieś dziesięć lat temu już na terenie naszego kraju znajdowało się ponad sześć tysięcy obiektów typowo agroturystycznych i ich liczba na chwilę obecną prawdopodobnie została podwojona. Kwatery agroturystyczne przede wszystkim ulokowane zostały na terenach kilku polskich województw, a mianowicie chodzi o te, które dają sposobność zaoferowania konsumentom typowo wiejskiej scenerii i prawdziwie ciekawych wiejskich widoków oraz krajobrazów.
Artykuł dzięki: orientana