Poznańskie Towarzystwo Turystyczno-Krajoznawcze "Chałupa"

Turystyka w wiejskim wydaniu

Drewniany bungalow na wsi

Jako turystykę wiejską rozumie się dzisiaj przede wszystkim coraz silniej rozpowszechniony rodzaj usług wczasowych jakimi są agroturystyczne usługi rekreacyjne. W zasadzie śmiało można stwierdzić, że jest to punkt wyjścia, jeśli chodzi o turystykę typowo wiejską.
Warto nadmienić, że agroturystyka bazuje zwłaszcza na rozlicznych wariantach aktywności w tym rekreacyjnej. Jest ona turystyką przyrodniczą, krajoznawczą, kulturową, zdrowotną, edukacyjną w swym charakterze, a także etniczną i nierzadko typowo ekologiczną formą spędzania wolnego czasu. W odróżnieniu od wielorakich miejskich typów rekreacji wakacyjnej, stanowi swego rodzaju sposób na wyciszenie umysłu, zrelaksowanie się i zregenerowanie po ciągłym biegu i życiu w stresie.

Krowa w gospodarstwie

Agroturystyka opiera się przede wszystkim na działalności o charakterze wiejskim, czy też inaczej rolniczym. Jest to sposobność wkroczenia na rynek turystyczny po to, żeby zaproponować kwatery prywatne specjalnie przygotowane pod wynajem. Warto także nadmienić, że agroturystyka opiera się przede wszystkim na rynku gospodarstw rolnych oraz jest to terytorium atrakcyjne pod kątem turystycznym, najczęściej z malowniczymi widokami. To nierzadko miejsca o charakterze antropogenicznym czy też turystycznie bogate. Wydziela się kilka charakterystycznych wyróżników agroturystyki. W głównej mierze chodzi tu zwłaszcza o noclegi, jakie mają być podstawą. Po zakwaterowaniu w grę wchodzi także między innymi wyżywienie oraz co za tym idzie szereg atrakcji turystycznych jakie proponuje rejon, do jakiego się konkretnie udajemy.
Artykuł dzięki: zbiorniki na wodę